Piasek kinetyczny – co to takiego ?

Zabawa piaskiem kinetycznym  to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe.  Jest to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy jak i świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka. 20170116_101336Ruchomy piasek to mieszanka czystego naturalnego piasku nietoksycznego i polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka masy piaskowej. Dzięki temu piasek się nie rozsypuje, a konsystencją przypomina masę niezwykle przyjemną w dotyku i relaksującą. Dlatego piasek jest wykorzystywany w wielu gabinetach terapeutycznych, w terapii SI, w terapii ręki, w przedszkolach oraz do wielu fantastycznych pomysłów na zabawę w warunkach domowych.20170116_101223

Lepienie piaskowych kulek to również dająca dużo przyjemności małym rączkom zabawa. Po rozgnieceniu, granulki piasku delikatnie opadają z naszej dłoni, tworząc wrażenie jakby ją ,,opływały”. 20170116_101217Taka zabawa niezwykle odpręża. Odciskanie dłoni, czy bosych stóp, to bardzo fajny masaż, który dostarcza oryginalnych wrażeń dotykowych. 20170116_101227Ukrycie w piasku tajemniczych skarbów np.: szklanych kulek, muszelek, kasztanów lub kamyków i wspólne odszukiwanie ich, to niezwykle emocjonująca i przyjemna zabawa.Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem.20170116_101247

Ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się dokładności, cierpliwości i koordynacji. 20170116_101251 Po rozwałkowanym piasku możemy doskonale rysować, tworzyć szlaczki, uczyć się liter, cyferek lub sylab za pomoc drewnianej wykałaczki.

Pisanie po piasku zamiast kartki z pewnością zachęci każdego malucha do nauki i przygotuje małe rączki do nauki pisania w szkole.